• Marulianus home

Odpenji: Marulianus Novosti Arhiva - stari sajt ZAVRŠENA NATJECATELJSKA SEZONA 2008.

ZAVRŠENA NATJECATELJSKA SEZONA 2008.

ImageS natjecanjem na CAF-ovoj stijeni na Visokoj u Splitu ovaj vikend službeno je završila serija natjecanja za PH i u mlađim kategorijama. Održavala su se natjecanja u disciplinama brzinsko i težinsko…>>>

Naši su natjecatelji i na ovim natjecanjima u dva dana odnijeli pozamašan broj medalja, što je pohvalno i bravo svima!!! Teško je nabrojat što smo sve osvojili jer su se dilili pehari i medalje za sve živo i po nama dio toga je potpuno nepotreban.

Postavljač Luka Kivela sa pomoćnikom Šimom Malenicom dobro je odradio nezahvalni posao šta se smjerova tiče i još jednom smo uvidjeli koliko je teško postaviti i pogoditi smjerove za klince.

Disciplina Težinsko

Strah je ipak bio presudan faktor kod mnogih natjecatelja i natjecateljki jer se težinsko natjecanje nažalost rijetko odvija, pa je tako kod cicibanki situaciju iskoristila i iznenadila naša Vana Piccini, koja je ipak izgubila u superfinalu za prvo misto te je zaslužila srebrnu medalju zlatnog sjaja. Sve favoritkinje u cicibankama u ovoj disciplini su zakazale, ali to je natjecanje.
Paula Šaravanja je bila 4., a Gita Šaravanja 6. Bravo cure!
Kod cicibana su naši mladići osvojili drugo i treće mjesto. Marko Šerić je već klasično dobrim penjanjem zasluženo osvojio drugo mjesto, a Toma Piccini je pokazao potencijal i popeo se na treće mjesto premda je njegova glavna preokupacija gimnastika, a ne penjanje. Bravo momci, čestitke!
Kadetkinje je predstavljala naša Danijela Šostera Danči koja je odlično penjala i popela se na drugu stepenicu postolja. Bravo Danči, samo tako!
Josip Vukušić nastupio je u kategoriji stariji juniori i osvojia 4. misto. Josipu jednostavno taj dan nije leglo natjecanje i to je to, ali Josipe, ne daj se, pa to je uobičajeno kada su sportska natjecanja u pitanju!

Ukupno u poretku za PH u disciplini težinsko kod cicibanki Paula Šaravanja je 3., Vana Piccini 4. I Gita Šaravanja 5.
Kod cicibana Marko Šerić je 2., Toma Piccini 4.
Kod kadetkinja, Danijela Šostera je ukupno 2.
Josip Vukušić je ukupno na diobi 6. mista u svojoj kategoriji.

Disciplina Brzinsko

Kod brzinskog natjecanja koje se odvijalo slijedeći dan nije bilo frke; svi su brzali koliko su mogli i tu nije bilo iznenađenja.
Kod cicibanki Paula Šaravanja osvojila je 2. misto, Gita Šaravanja 5. misto i Vana Piccini 6.misto.
Kod cicibana Marko Šerić je bio 2. a Toma Piccini 3.
Danijela Šostera bila je danas malo uspavana pa je ovojila 6. misto.

U ukupnom poretku za PH u disciplini brzinsko rezultati su slijedeći:
Kod cicibanki Šaravanja Paula je 2., Šaravanja Gita 3. i Vana Piccini 4.
Ciciban Marko Šerić ukupno je 2. a Toma Piccini 4.
Kod kadetkinja Danijela Šostera osvojila je naslov državne prvakinje u ovoj disciplini. Bravo Danči!!!

Uprava Kluba čestita svim našim natjecateljima za izvrsnu natjecateljsku sezonu koju su nam priuštili u svim kategorijama i disciplinama! Bravo Marulići, bravo omladino, ponosni smo na vas!!!
Čestitamo i našoj trenerici Tini Malenici i ostalima koji su pridonijeli u radu s mladima.
Koristimo priliku da pozovemo sve naše natjecatelje u Petak, 19.12. u našu boulder dvoranu u Odakovoj 26 kako bi podijelili prigodne darove i zaželjeli jedni drugima ugodne Božićne blagdane.

Kako uvijek volimo opalit pozitivne kritike na adresu organizatora, tako i ovaj put imamo zamjerki  koje se prvenstveno odnose na raskorake između sudaca i organizatora natjecanja. Bilo je dosta vremenskih “rupa” iritirajućih za ono malo gledatelja, a koje su nastale isključivo zbog loše sinhroniziranosti gore navedenih.
Želimo istaknuti i da smo protiv toga da neki natjecatelji nastupaju u patikama, što suci šutke dozvoljavaju. Apsurd je da danas sa ovolikim brojem natjecatelja u sportskom penjanju imamo ovakve slučajeve, jer kakav je to klub koji ne može posuditi jedan-dva para penjačica.

Do slijedeće sezone pozdravljamo sve učesnike i organizatore te do ponovnog viđenja na prvom natjecanju u 2009.!